• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • VİESSMANN YETKİLİ KOMBİ SERVİSİ
    • 0216 594 54 20 / 0505 029 14 14
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Site Haritası

Brülör ve Yakıcı Hizmetleri

BRÜLÖR VE YAKICI (BEK ) HİZMETLERİ


BALTUR BRÜLÖR SERVİS HİZMETLERİ

Brülörlerinizin bakımlarını periyodik olarak programlamalı ve yetkili servise bu periyotlarda brülör bakımlarını yaptırmalısınız. Bakım periyotları, brülörü kullanmakta olduğunuz sistem, yakıt tipi, ortam şartları gibi etkenler dikkate alınarak belirlenmelidir. Yapacağımız tespitler doğrultusunda sisteminiz için gerekli bakım  periyotlarını belirleyerek, bu periyotlarda brülör bakımlarınızı yaparak raporlamaktayız. Bakımlarını yaptırmadan kullanmakta olduğumuz her brülör ve her sistem; Hepimiz için hem maddi hem de manevi zararlar verebilecek potansiyel bir tehlikedir.

Yılda en az 1 defa baca gazı emisyon ölçümü yaptırmanız kanuni zorunluluktur.  Tavsiyemiz  özellikle hava sıcaklık değişiminin yüksek olduğu mevsim geçişlerinde  olmak üzere yılda en az iki defa baca gazı emisyon ölçümlerinizi yaptırarak brülör hava/yakıt ayarlarınızı yaptırınız.

Brülör arızalarında mutlaka yetkili servislerden hizmet talebinde bulunun. Yetkisiz kişilerin hatalı tespitleri , Sizlere ekstra para, zaman kayıplarına ve büyük tehlikelere yol açacaktır.

BALTUR BRÜLÖR YEDEK PARÇA TEMİNİ

Brülörleriniz için ihtiyacınız olan Orijinal ve doğru yedek parçaları firmamızdan tedarik edebilirsiniz. Yedek parça değişimleri için  mutlaka yetkili teknik personel  talep ediniz.

BACA GAZI EMİSYON ÖLÇÜMÜ, HAVA/YAKIT ORANI AYARI VE YANMA AYARLARI

Brülörlerinizin en az 6 ayda bir , özellikle de mevsim geçişlerinde baca gazı emisyon ölçümlerini yaptırmanız, yakıtınızı verimli kullanmanız adına vazgeçilmezdir. Ülkemizdeki yakıt fiyatları ve yurtdışı kaynaklı olduğu düşünüldüğünde lütfen baca gazı ölçümlerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Brülör bakımlarınızda mutlaka servis personelinden baca gazı emisyon ölçüm değerlerinizi isteyin.

                 
 
ASFALT PLENTİ BRÜLÖRLERİ SERVİS HİZMETLERİ, YANMA AYARLARI VE ASFALT PLANT BACA GAZI EMİSYON ÖLÇÜMLERİ

Asfalt plentlerı, sistemleri gereği özel yakıcılar ( brülörler ) gerektirir. Bu brülörlerin servis personeli de hem asfalt plent sistemi hem de brülörleri konusunda yeterli donanımda olmalıdır. Asfalt plentlerinde baca gazı emisyonlarının ölçülmesi de özel analiz cihazları gerektirir. İşletmekte olduğunuz asfalt plentinin baca gazı emisyon değerlerinin ölçülerek , brülör yanma ayarlarının yapılması ve yakıt maliyetlerinizin azaltılması için lütfen bizlerle irtibata geçiniz.
 
MEKANİK ORANSAL BRÜLÖRLERİN ELEKTRONİK MODÜLASYONA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

Mekanik kamlı oransal brülörler, yapıları gereği ( düzenli bakımları yapıldığında ) , bazı mekaniksel  boşluklara ve belli düzeyde bir ayar imkanına sahiptirler. Yanma teknolojilerinin bugün geldiği noktada, artık bu mekanik(tambur, setiskur vidalar, hareket ileten kol-sarkaç- kol) sistemlerin dezavantajlarından kurtularak, hava ve yakıt klapelerine direk akuple ADIM MOTORLARIYLA  konumlarını ayarlama ve çok hassas ayarlar yapma imkanına sahibiz. Elektronik modülasyonlu bu sistemler ayrıca sürekli baca gazı emisyonlarındaki Oksijen ( O2 ) ve Karbonmonoksit( CO ) miktarlarını ölçerek, brülörün an ve an yanma ayarlarının maksimum verimde olmasını sağlamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.. (enerji tasarruf sistemleri  O2 , CO kontrol sistemleri) 

İKİ KADEME BRÜLÖRLERİN ELEKTRONİK MODÜLASYONA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

İki kademeli brülörler, tek kademe (on-off) brülörlere göre şalt sayısını (brülör çalışma ve durma sayısı ) azaltmak ve sistem verimi arttırmak için 300 kw’ dan 1200 kw’ya kadar sistemlerde tercih edilmekteydiler. Ancak, günümüzde yakıt maliyetlerindeki artış nedeniyle on-off brülör kullanımı neredeyse ortadan kalkmış  ve 500 kw üzerindeki sistemlerde oransal brülör kullanımı uygun olmuştur. Yıllar önceki şartlarda seçilmiş olan ve kullanmakta olduğunuz iki kademe brülörlerinizin revizyonlarını yaparak, elektronik modülasyonlu oransal brülöre dönüştürmekteyiz.

BRÜLÖR REVİZYONU

Uzun zaman boyunca bakım yapılmayan, çalışma şartlarına bağlı olarak aşırı şekilde yıpranmış ve ya farklı dış etkenlerden dolayı hasar görmüş olan brülörlerinizin atölyemizde revizyonları yapılarak ilk günkü haline getirilerek, en verimli şekilde çalışması sağlanır.

BRÜLÖR SUSTURUCULARI

Brülörlerin gürültü seviyeleri kapasitelerine ve tiplerine göre 70 dB(A) ile 95 dB(A) aralığında değişmektedir. Gürültü seviyesinin 3 dB(A) artması gürültünün iki kat artması anlamına gelmektedir. Aynı şekilde biz gürültü seviyesini 3 dB(A) azaltabilirsek gürültü miktarını yarı yarıya azaltmış oluruz. Brülörün hava girişine uygulayabileceğimiz susturucular ile 5 dB(A) ‘e kadar gürültü seviyesini azaltabilirken, susturucu kabin ile 15 dB(A)’ e kadar gürültü seviyesini azaltabiliriz.
Brülörlerin fan motorlarına frekans konvertörü (inverter) ile çalışması sağlanarak hem elektrik tasarrufu sağlarken hem de gürültü seviyesini de azaltmış oluruz.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret102391
Takvim